Wybierz najlepszy assistance w 2013 roku

Jeszcze kilkanaście lat temu 70% Polaków nie do końca rozumiało znaczenie słowa „assistance”. Tylko nieliczna grupka właścicieli „4 kółek” interesowała się dodatkowym ubezpieczeniem, gwarantującym pewną pomoc drogową.  Statystyki wskazują, że zainteresowanie assistance wzrosło po 2003 roku.  Na podstawie 5 letnich obserwacji rynku przez Europ Assistance Polska wyliczono, że  ilość posiadaczy wykupionego produktu zwiększyła się z 27% na 91%.Kobieta na drodze czekająca na assistance

Co miało wpływ na taką zmianę?

Złośliwi powiedzą, że to zwiększona liczba kobiet – kierowców (takich, co nawet w obliczu drobnej awarii są bezradne). Na szczęście to tylko drobne żarty. W rzeczywistości poprawiła się znacznie nasza wiedza o ubezpieczeniach, dzięki czemu coraz częściej szukamy najwygodniejszych i najkorzystniejszych rozwiązań. Łatwy dostęp do niezbędnych informacji i bezproblemowa komunikacja (dziś prawie każdy posiada telefon komórkowy) gwarantuje nam poczucie bezpieczeństwa. Po kolizji lub awarii samochodu wystarczy jeden telefon, aby uzyskać niezbędną pomoc na drodze. Zamiast czekać bezradnie na przyjazd znajomego, który zresztą może nie mieć wystarczających umiejętności lub właściwego sprzętu naprawczego, wystarczy skorzystać z szybkiej i fachowej usługi. Co najbardziej przekonujące – nie będzie nas to nic kosztowało.

Jak wybrać najlepszy assistance?

Przede wszystkim zwróć uwagę na zakres ochrony jaką chcesz zostać objęty. Zazwyczaj cena idzie w parze z jakością. Warto więc sprawdzić, co kryje się za niską kwotą składki. Być może otrzymamy tylko ochronę na wypadek kolizji, a po awarii będziemy musieli radzić sobie sami.

Nie bez powodu panuje przekonanie, że w pakiecie taniej. Z pewnością zaoszczędzimy wykupując ASS w połączeniu z polisą OC/AC.

Dla osób, które planują podróż lub po prostu wolą wcześniej zabezpieczyć się przed przykrymi niespodziankami na drodze, przygotowałam porównanie produktu najważniejszych towarzystw ubezpieczeniowych.
Przeanalizowałam nie tylko przedmiot ubezpieczenia, ale także zakresy, zdarzenia objęte ochroną i limity odpowiedzialności.

Poniżej zestawienie propozycji towarzystw ubezpieczeniowych, oferujących zakup assistance w połączeniu z polisą OC/AC.

http://rankomat.nazwa.pl/pdf/porownanie_assistance.pdf

Jeżeli mamy już obowiązującą polisę komunikacyjną, możemy skorzystać z propozycji towarzystw oferujących samo assistance. Tutaj ofertę rozszerzono na ochronę krótkoterminową (30, 60 dni) lub całoroczną. Pomimo, że wybór ubezpieczycieli jest bardziej okrojony, udało mi się znaleźć ciekawe propozycje, z szerokim zakresem pomocy.
tekst alternatywnytekst alternatywnytekst alternatywnytekst alternatywny