Małe sekrety bardziej "ekonomicznego" korzystania z kalkulatora OC i AC

skarbonki

Mogłabym tutaj snuć opowieści o tym, jak pożyteczne są kalkulatory ubezpieczeń.

Mogłabym wychwalać pod niebiosa ideę powstania porównywarki.

Mogłabym także, dla udokumentowania faktów przytoczyć dane statystyczne.

Tymczasem wolę zdradzić Wam kilka sekretów, dzięki którym nie tylko sami przekonacie się do zakupu ubezpieczenia OC i AC za pośrednictwem Internetu, ale także zaoszczędzicie dodatkowe „parę groszy”.

Bo wypełnienie formularza i zakup polisy online to jedno, a wykorzystanie mojego doświadczenia w sprzedaży to drugie…

 

Dokładne wypełnienie internetowego formularza

To nie przypadek, że właśnie od tego zaczynam mój wpis. Wolę od początku postawić sprawę jasno. Bez dokładnych danych w formularzu nie można precyzyjnie wyliczyć składki. Zanim więc zaczniecie się denerwować, że kalkulator oc i ac zawiera dużo punktów do uzupełnienia, weźcie pod uwagę, że dobra porównywarka zawiera propozycje kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Każde z nich zadaje dodatkowe pytania i na ich podstawie wylicza cenę polisy.

Kiedy już wypełnicie poszczególne pola w formularzu i otrzymacie odpowiedzi od ubezpieczycieli, możecie spróbować poszukać dodatkowych oszczędności.

Płaćcie kartą kredytową

Niestety nie wszystkie towarzystwa dają taką możliwość. Ale jeżeli zainteresuje Was wybrana oferta, a przy tym ubezpieczyciel oferuje zniżkę za płatność kartą kredytową, warto skorzystać z okazji. Można w ten sposób uzyskać do 10% rabatu. W niektórych przypadkach wysokość zniżki zależy też od banku wydającego kartę.

Postaram się rozwiać od razu wątpliwości co do bezpieczeństwa tego typu transakcji. Dla osób kupujących polisę przez telefon uruchamia się drugą linię, gdzie rozmowa nie jest nagrywana. Właściciel pojazdu podaje numer karty, kod bezpieczeństwa CVV (umieszczony na odwrocie), a dane wprowadza się od razu do systemu płatności, skąd trafiają bezpośrednio do Agenta Rozliczeniowego. Takie transakcje muszą być całkowicie bezpieczne, a ich standaryzacje są często regulacjami międzynarodowymi.

Kody promocyjne

Towarzystwa ubezpieczeniowe organizują często akcje promocyjne lub na stałe zamieszczają na swoich stronach kody promocyjne, uprawniające do dodatkowej zniżki. Czasami pojawiają się one także na forach internetowych i Facebooku. Nie ma tutaj stałej zasady co do wysokości rabatu. W zależności od firmy, można zyskać oszczędność rzędu kilkudziesięciu czy nawet kilkuset złotych (szczególnie przy AC).

Zamień kolejnością właścicieli na polisie

Może nie jest zbyt wiele towarzystw, które pozwalają na zamianę kolejności wpisu współwłaścicieli (ze znanych mi, zgadza się na to: Allianz Direct, YCD, Aviva), ale z pewnością warto takich poszukać. Szczególnie, jeżeli w dowodzie rejestracyjnym głównym właścicielem auta jest młoda osoba, a drugim posiadaczem – doświadczony kierowca. Po ich zamianie ubezpieczyciel bierze pod uwagę dane starszego użytkownika, co może bardzo korzystnie wpłynąć na wysokość składki.

Poszukaj firmy, która uwzględnia doświadczenie w prowadzeniu pojazdu    znak procentowy

To szczególna oszczędność dla doświadczonych kierowców, którzy na przykład do tej pory korzystali z pojazdu służbowego lub jeździli samochodem zarejestrowanym tylko na współmałżonka. Oficjalnie nie mają wypracowanych zniżek za bezszkodową jazdę, natomiast w rzeczywistości są stałymi uczestnikami ruchu drogowego. Jednym z towarzystw, które znacznie łagodniej traktuje takich kierowców przy zawieraniu pierwszego ubezpieczenia jest Link4.

Sprawdź, kto przenosi zniżki z OC na AC i akceptuje zniżki współmałżonka

Jeśli do tej pory kupowałeś wyłącznie obowiązkową polisę odpowiedzialności cywilnej i nie masz wypracowanych zniżek z tytułu AC, a teraz zamierzasz wykupić pełny pakiet, najkorzystniej będzie ubezpieczyć się tam, gdzie zostanie zaakceptowana Twoja historia bezszkodowej jazdy z OC.

Często opłaca się także korzystać się z wypracowanych zniżek bonus-malus współmałżonka. Wystarczy mieć tylko wspólnotę majątkową i oczywiście jego zgodę.