Okurka.pl – nowa, ciekawa porównywarka ubezpieczeń

 logo okurka

Odkąd dodałam pierwszy wpis na specjalistka.net staram się przybliżyć Wam trudny temat ubezpieczeń komunikacyjnych. Zawsze uważałam, że zakup polisy OC lub AC nie musi być udręką i procedurą przeprowadzoną „na sztywno”. Miałam także nadzieję, że powstanie kiedyś porównywarka, która połączy rzetelność i profesjonalizm z lekko dozą humoru. No i w końcu pojawiła się  okurka.pl .

Aby właściwie ocenić nowy serwis, wcieliłam się w postać potencjalnego nabywcy polisy. Starałam się przy tym zapomnieć, że najmocniej kibicuję rankomat.pl. Tylko w ten sposób mogłam wystawić obiektywną ocenę.

Strona główna zachęca do porównania

Na stronie głównej powitała mnie postać (O)kurki. Na szczęście nie jest zbyt „przejaskrawiona”. Osobiście nie lubię, gdy przesadza się z zabawą w poważnych tematach. Podstawą jest przecież wzbudzenie zaufania użytkownika.

Wiem już, że dzięki okurka.pl otrzymam porównanie 14 firm ubezpieczeniowych i na moje dodatkowe pytania może odpowiedzieć jeden z 52 doradców telefonicznych. To robi wrażenie. Mam też tutaj jasne przesłanie, dlaczego powinnam skorzystać właśnie z tej porównywarki.

Troszkę inny okurkowy formularz

Przejście kolejnych stron formularza zaskoczyło mnie pozytywnie. Kalkulator przygotowano z myślą o klientach, jest bardzo przejrzysty i co bardzo mi się podoba, do każdego pytania dodano pomocną podpowiedź (wystarczy najechać myszką na puste pole). Równocześnie na każdej stronie pojawiała się tytułowa postać (O)kurki, która dorzucała śmieszne, ubezpieczeniowe komentarze. Wypełnienie pól zajęło mi zaledwie kilka minut, szybko trafiłam więc na stronę z podsumowaniem. Tutaj wyczuwa się już pełną fachowość porównywarki. Wszystkie propozycje można dowolnie filtrować i szczegółowo przeglądać. Myślę, że klient który chciałby zakupić polisę metodą on-line byłby pewny, że otrzymuje ścisłe i wiarygodne informacje. Gdyby nie moje „szpiegowskie” porównanie, sama nie zawahałabym się przed zakupem ubezpieczenia.

(O)kurka udowadnia, że ubezpieczenia komunikacyjne nie są nudne

Zawsze uważałam, że tematem ubezpieczeń także można się bawić.
Wyrażam pełne uznanie dla okurka.pl , bo doskonale sobie z tym radzi. Przypuszczam, że tak jak każdy nowy serwis, będzie wymagała jeszcze drobnych zmian i przejdzie niejedną metamorfozę, ale już teraz wyczuwam w niej świetny potencjał. Stawiam jej duży plus za pomysłowość i podejście do OC i AC „na luzie”, ale z profesjonalizmem informacji.